• 0 282 686 57 87
  • [email protected]
  • Esentepe Mah. Sancak Cad. Real Tower İş Kulesi Kat:7 Ofis: 50 Çorlu/TEKİRDAĞ
tanıtım filmi çekimi

Tekirdağ Fabrika Baca Temizliği

Tekirdağ Fabrika Baca Temizliği

Tekirdağ Fabrika Baca Temizliği

Yağlanmanın en yoğun olduğu ve en çok baca yangınına maruz kalan baca sistemleridir. Fabrika sistemdir. Bacaları buharlaşan yağlar nedeniyle çok çabuk kirlenmekte ve kısa periyodik süreler içinde mutlaka temizlik gerektirmektedir. Baca zamanla daralarak tıkanmasına neden olur. Tahliye olması gereken koku duman ve diğer zararlı gazlar ortamda kalır. Fabrika bacaları kirli görüntü hijyen sorunu ve sağlık açısından sakıncalı durumlar yaşanmasına neden olur. Ayrıca en önemlisi baca sisteminde biriken atık yağlar ısınında etkisiyle kolayca tutuşur ve baca yangını yaşanmasına yol açar.

Baca yangınları hem büyük maddi kayıplara hem de çevre kirliliğine neden olur. Yılda en az 4 defa yetkili baca firmalarına temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. Bazı yoğun kullanıma sahip işletmelerde bu süre 15 güne kadar inmektedir. Baca temizliğini yapan firma itfaiyenin baca temizlik raporunu vermekle yükümlüdür. Temizliği yapacak olan ekip öncelikle hizmet vereceği mekanın kirlenmemesi için örtülerle çalışma alanlarını kapatır. 

Eğer ulaşılamayan yada müdahale edilmesine izin verilmeyen noktalar olursa bunu baca temizlik raporuna mutlaka yazmalı ve itfaiyeye rapor etmelidir. Temizlik yaptıracak mekan yöneticileri  ızgara baca sisteminin temizliğe elverişli duruma getirmek zorundadır. Aksi takdirde baca sisteminde oluşacak bir yangında sigorta şirketleri kendilerini kusurlu bulur ve ödeme yapmaz.  İnsan sağlığı ve hijyeni bakımından ve fabrikaların yangın güvenliği bakımından çok önemlidir. Mal ve can emniyeti için yasal sürelere uyulması gerekmektedir. Tekirdağ Trakya Tem Firmamız yılların verdiği bilgi birikim ve itfaiyeden eğitimli personel kadrosuyla başta Tekirdağ'ın her yerinde hizmet vermektedir.