• 0 282 686 57 87
  • [email protected]
  • Esentepe Mah. Sancak Cad. Real Tower İş Kulesi Kat:7 Ofis: 50 Çorlu/TEKİRDAĞ
tanıtım filmi çekimi

Fabrika Çatı Temizliği

Fabrika Çatı Temizliği

Fabrika Çatı Temizliği

Mevsimlere bağlı olarak ,Sonbahar ve kış aylarında görülen sağanak yağmur yağışları ile birlikte fırtınanın sonucunda doğadaki canlılar ve bitkiler etkilenmektedir. Yaprakları dökülen ağaçlar, yerinden oynayarak taşınan taşlar ve kum taneleri; yağmur suyu ile birlikte sürüklenerek boruların ve giderlerin tıkanmasına neden olmaktadırlar. Tıkalı yağmur gideri için birikintileri temizlemek ve boru içlerinin boşaltılması gerekir. Robot makineler ile basınç uygulayarak tıkalı giderleri açmak mümkündür.

Yağmur giderlerinin tıkanması çevrede su taşmasına neden olur. Giderlerin ve borularının temizlenmemesi sonucu atık birikimi ve parçaların depolanmasıyla sellere ve taşkınlara sebep olabilir. Aynı zamanda yağmur yağınca süzgeçten su çıkıyor ve suları geri tepiyorsa yağmur giderlerinin dolduğu anlamına gelir. Yağmur giderlerinin boşaltılması ve birikmiş atıkların içinden temizlenmesi gerekir. Genelde teras balkonların tıkanmasının nedeni, kum birikintisi ve çakıl taşlarından dolayı dolmaktadır.

Tıkalı Yağmurluk Gideri Açma Yöntemleri

Yağmurluk gideri açma yöntemleri için ilk olarak yağmur giderlerindeki su geri tepme, su taşkınları, su çıkmaları, su yutmama gibi durumların gözlemlenmesi ile başlar. Eğer bu durumlar varsa yağmur gideri ve su borularının incelenmesi gerekecektir. Aynı zamanda su çekiciler ve sondaj temizleyicileri ile giderlerin içindeki tıkanıklık oluşturucu atıklar parçalanıp temizlendiğinde, yağmur gideri açılmış olur.

Yağmur giderleri birçok yere yerleştirilmiş olabilir. Bunun için yağmur yağdığında su taşkınları yaşanıyorsa yağmur giderlerinin olduğu bölmeler kontrol edilmelidir. İçerideki birikmiş parçaları dışarıya çekmek ve su geri tepmelerini önlemek için pompalama malzemeleri ile gidere basınç uygulanır. Uygulanan basınç sonucunda geri tepen suların geriye gönderilmesi sağlanmış olur.

Giderin temizlenmesinin yanında birde açılma yöntemi vardır. İlk olarak giderin açılması gerekir. Tıkalı pimaş nasıl açılır diye soranlar için kolay ve basit bir tekniği vardır. Pimaşın olduğu açma kapama için tutulacak bölmesi bulunur. Bu bölmenin yukarıya yavaşça çekilerek kapağın açılışı gerçekleştirilir. Pimaşının açılması ile birlikte boşaltılması gereken su ya da temizlenmesi gereken birikinti atıkları varsa iç hazne uygun şekillerde temizlenir. Bu işlem sonucunda tıkalı yağmur giderleri kolay bir şekilde eski haline döndürülür.